© 2015 زندگی در جهنم
تمامی حقوق محفوظ است

زندگینامه


غزل امید نویسنده ای به نام، منتقد، سخنران و دانش پژوهی مذهبی است. امید که زاده و برخاسته از کردستان ایران است، در حال حاضر شهروند کانادا و ساکن آمریکا می باشد. به دلیل میراث پربار گذشتگان خود، امید عمر خود را وقف جستجو برای مشترکات بین مردم گوناگون با پیشینه متفاوت و ادیان مختلف نموده است. امید، که از پیشگامان منتقدین فرهنگی و مذهبی است، خاطراتی را در قالب کتابی ارزشمند بنام زندگی در جهنم منتشر کرده و در صدها مصاحبه رادیویی و تلویزیونی شرکت داشته، از جمله حضور در برنامه های شبکه های تلویزیونی معتبری مانند فاکس نیوز، ام اس ان بی سی، سی ان ان و سی اس پی ای ان. بعلاوه، امید برای نمایندگان سنای آمریکا و نمایندگان مجلس، به عنوان مشاور در امور مربوط به ایران، حقوق بشر، و جایگیری صلح آمیز اسلام در جامعه آمریکا، فعالیت داشته است.

امید بنیانگذار و مدیر اجرایی "ایران و آینده اش" * است، که سازمانی غیرانتفاعی برای اشاعه تبادلات و تفاهم فرهنگی می باشد. "ایران و آینده اش" با برنامه های هنری و آموزشی متنوعی که برگزار می کند، خود را به عنوان پلی حیاتی بین دنیای اسلام و دنیای غرب شناسانده است. تحت هدایت امید، "ایران و آینده اش" توانسته است که پیشگام ابتکارات میان فرهنگی مانند تاسیس یک موزه اینترنتی ایرانی و پارسی، راه اندازی برنامه تبادل درمانی دندانپزشکی، و برگزاری یک سلسله کنسرتها و نمایشهای فرهنگی توسط مشهورترین هنرمندان و موسیقیدانان ایران، باشد. با همکاری نزدیک با بسیاری از سازمانهای غیردولتی، بشردوستان، سازمانهای بین المللی و دولتها، "ایران و آینده اش" نقشی محوری در تصحیح کج نمایی ها و تصورات نادرست غرب درباره مردم ایران داشته میراث پربار دستاوردهای هنری و دموکراتیک پارسی را ترویج می دهد.

کتاب آقای بلبل امید اولین داستان کودکانه اوست که داستان دخترکی کوچک و بهترین دوست او یعنی پرنده خانگیش، آقای بلبل، را بازگو می کند. با نثری زیبا و تصاویری دلفریب، آقای بلبل پیام رسان شفقت و سخاوت جاودانه است. نقد کتابهای امید را می توانید در سایت آمازون یا کرکوس ** مشاهده نمایید.

دومین کتاب امید بنام مریم و آقای خاخام، بازگوکننده تاریخ ایران از دیدگاه چشمان دخترکی بنام مریم است و داستان دوستی کم نظیری بین خانواده یک خاخام کلیمی و خانواده مسلمان مریم را به تصویر می کشد. با نگاشتن این داستان، امید نشان داده است که چگونه مادر مریم به دخترش می آموزد که این مردمان هستند که بدکاری می کنند نه مذاهب، و در همه جا، در هر فرهنگ و کیشی، مردمان نیک بسیارند.

* ایران و آینده اش ترجمه
Iran & Its Future.org

** کرکوس
Kirkus Reviews